Zespół Szkolno- Przedszkolny w Janowie

Konkurs ekologiczny "Eko- domek"

31. marca 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny: „Przedszkolak ekologiem, Eko–domek”, którego organizatorem był Powiat Bełchatowski oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowie.
Głównym celem konkursu było popularyzowanie treści ekologicznych i zagadnień z zakresu ochrony środowiska wśród przedszkolaków, a w szczególności: kształtowanie postaw proekologicznych dzieci oraz rozwijanie ich zainteresowań i kreatywności.
Przedmiotem konkursu było wykonanie ekologicznego domku z różnych materiałów wtórnych. Każdy z 11 domków było piękny i wykonany zgodnie z tematyką. Wszystkie prace zawierały walory przyrodnicze i estetyczne.
Spośród 11 uczestników jury wyłoniło trzech laureatów, którym wręczono nagrody rzeczowe:
Miejsce I – Alan Janio – grupa przedszkolna „Smerfy”
Miejsce II – Alicja Pietrasik – grupa przedszkolna „Słoneczka”
Miejsce III – Stanisław Matyja – grupa przedszkolna „Smerfy”.
Dyplomy wraz z drobnymi upominkami otrzymali pozostali uczestnicy:
1. Bożek Oskar - grupa przedszkolna „Słoneczka”
2. Filipczak Kuba - grupa przedszkolna „Smerfy”
3. Gruszczyński Wojciech - grupa przedszkolna „Smerfy”
4. Karolczyk Mikołaj - grupa przedszkolna „Smerfy”
5. Kurowski Franciszek - grupa przedszkolna „Słoneczka”
6. Pawlikowska Liliana - grupa przedszkolna „Smerfy”
7. Ruszczyński Filip - grupa przedszkolna „Słoneczka”
8. Wiśniewski Franciszek - grupa przedszkolna „Smerfy”
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.